Na co zwracać uwagę podczas wyboru szkoły językowej?

Szkoły językowe w Polsce są bardzo popularne i jest ich coraz więcej. Decydując się na naukę języka obcego stajemy przed poważnym dylematem. Pragniemy nauczyć się języka i nie wiemy, którą szkołę wybrać, aby była najbardziej odpowiednia dla nas.  Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły? Czy odległość szkoły od domu ma znaczenie? A może wybrać się do szkoły za granicę? Ile kosztuje takie kształcenie? W poszukiwaniu odpowiedniej szkoły językowej czy kursów  wszystkie te czynniki są ważne, ale nie dla każdego.

Lokalizacja szkoły a jej oferta.

Dobra lokalizacja szkoły językowej to wcale nie musi oznaczać dużego miasta. Jest dużo szkół w małych miejscowościach, które osiągają wysokie wyniki w nauce, a przy tym kształcenie w nich jest tańsze niż w dużych aglomeracjach. Przy wyborze szkoły językowej nie jest ważne, gdzie się ona znajduje, ale jakie wyniki osiąga i co zapewnia swoim uczniom. Dużo szkół zapewnia tylko lekcje, dlatego warto rozejrzeć się za taką, która oprócz lekcji, organizuje warsztaty i inne wydarzenia, które pomogą w lepszym poznaniu języka.

Szkoły językowe oferują swoim klientom różnego rodzaju kursy. Ceny takich kursów są bardzo zróżnicowane. Oto przykład cen w niektórych miastach Polski:t

Przykładowe ceny według miast

Warszawa- kurs standardowy grupowy 1500 zł za 60 godzin lekcyjnych

Katowice – kurs standardowy grupowy 1200 zł za 60 godzin lekcyjnych

Wrocław – kurs standardowy grupowy  1000 zł za 60 godzin lekcyjnych

Kielce- kurs standardowy grupowy 1000zł za 60 godzin lekcyjnych

Gdańsk – kurs standardowy grupowy 950 zł za 60 godzin lekcyjnych

Lublin- kurs standardowy grupowy 1400 zł za 90 godzin lekcyjnych

Są to ceny średnie dla tych miast. Pod uwagę brane były kursy grupowe do 5 osób w grupie.

Wybierając daną szkołę musimy zwrócić uwagę na cenę kursu i co wchodzi w jego skład. Może się bowiem okazać, że tani kurs wcale nie znaczy, że dobry albo odwrotnie. Ogromne znaczenie ma również kadra nauczycielska pracująca w szkole językowej. Im większe kwalifikacje ma nauczyciel tym lekcje prowadzone przez niego będą ciekawsze. Aby osiągnąć sukces w nauce nie tylko ty musisz być w nią zaangażowany ale również nauczyciel. Dzięki temu można się więcej nauczyć niż na kursie prowadzonym przez niedouczonych prowadzących. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się na wybór szkoły językowej poczytaj opinie na jej temat. Przeważnie każda szkoła językowa prowadzi własne strony internetowe, na których zamieszcza wiele materiałów potrzebnych do nauki. Można tam znaleźć opisy kursów i metod nauczania, którymi posługują się na prowadzonych zajęciach.

Na stronie internetowej zwróć uwagę na opinie jakie wystawiają uczniowie. Polecam do tego opinie Google Maps o których podrobienie ciężko. Zaznajamiając się w ten sposób ze szkołą zobaczysz jej pełny obraz. Dobrze jest również odwiedzić miejsce, gdzie znajduje się szkoła i uzyskać potrzebne informacje. Dodatkowo popytaj wśród znajomych o daną szkołę. Może się okazać, że ktoś się już w niej uczył lub zna taką osobę. Takie rekomendacje mają ogromne znaczenie i wpływ na decyzję jaką podejmiemy.

A może jednak zdecydować się na naukę za granicą?

W każdym kraju istnieją szkoły językowe, które prowadzą kursy dla przyjezdnych. Będąc za granicą mamy niepowtarzalną okazję by opanować język na bardzo wysokim poziomie. Nauka języka niemieckiego w Niemczech daje duże możliwości na przyszłość. Dobra znajomośc języka ułatwi nie tylko nawiązywanie nowych kontaktów ale również pomoże w znalezieniu lepszej pracy.

Język niemiecki jest używany w kilku krajach. Oprócz Niemiec językiem tym możesz porozumieć się w Austrii, Szwajcarii i we Włoszech. 130 milionów osób na świecie mówi tym językiem, dlatego kursy organizowane w szkołach językowych to nie tylko nauka języka, ale również poznawanie kraju, kultury, historii czy ludzi i ich życia codziennego.

Korzystając z nauki za granicą  poznasz również tradycje i zwyczaje panujące w kraju.  Nie każdy wie, że ucząc się w Niemczech można starać się o dofinansowanie do kursu, bo wszystkie tego rodzaju kursy są objęte różnymi zniżkami. W dużych miastach można znaleźć kursy, które są nastawione na szybką i intensywną naukę języka. Korzystają z nich przeważnie osoby, którym zależy na jak najszybszym opanowaniu niemieckiego. Warto zastanowić się nad wyborem szkoły za granicą, bo płynące z takiej nauki korzyści są warte naszego czasu i pieniędzy.

A może wybrać naukę w domu przez internet?

Internet wykorzystywany jest w wielu dziedzinach naszego życia. Przy jego pomocy bawimy się, poznajemy nowe osoby, robimy zakupy i pozyskujemy dla nas ważne informacje. Internet jest prawdziwą skarbnicą wiedzy i daje nam możliwości pogłębiania jej. Połączenie internetowe umożliwia nam korzystanie z szeregu różnych kursów, lekcji czy studiowania przy jego pomocy.

Bardzo powszechne w internecie są kursy językowe prowadzone na różnym poziomie. Pozwalają na poznanie języka obcego lub jego doszlifowanie tak jak nasz kurs niemieckiego. Jest to fajny sposób na bezpłatną naukę języka. Nie musicie tracić czasu na dojazdy a materiały do nauki są dostępne za darmo. Taką metodę nauczania polecam szczególnie tym którzy chcą poznać język niemiecki od podstaw. Ucząc się przy pomocy internetu możemy równolegle korzystać z kilku kursów online. Każdy  z nas ma różne potrzeby i inne tempo uczenia się, dlatego tak ważny jest indywidualny wybór odpowiedniej szkoły i metod nauki.

Ciekawostka dnia

Na zdjęciu widoczny jest malowniczy zamek Neuschwanstein położony w południowej Bawarii w Niemczech. Budynek powstawał od 1869 roku.
Uczysz się języka włoskiego
Język włoski
? Odwiedź stronę podstawy wloskiego!