Słówka po niemiecku
Emocje po niemiecku
emocje po niemieckuHej, pora na praktyczną lekcję z języka niemieckiego. Przygotowałem specjalnie dla Ciebie listę najważniejszych emocji w języku niemieckim, tak abyś bez problemu określił swoje samopoczucie. A jeśli o samopoczucie chodzi… podałem dodatkowo 3 krótkie schematy wyrażania swoich emocji po niemiecku. Nic wielkiego ; ) Poniżej znajdziesz listę podstawowych słówek w języku niemieckim wyrażających uczucia, emocje po niemiecku. Zapraszam!

Jak są emocje po niemiecku?
Emocje – die Emotionen

Warto poświęcić trochę czasu, żeby nauczyć się i tego słówka – die Gefühle – uczucia

Najważniejsze uczucia po niemiecku

Pozytywne pozytywne Negatywne negatywne
cudownie – wunderbar
dobrze – gut
miły – nett
odważny – mutig
podekscytowany – aufgeregt
poważny – ernst
super – toll
szczery – ehrlich
wspaniale – prima
zakochany – verliebt
znakomicie – ausgezeichnet
arogancki – arrogant
głupi – dumm
okropny – schrecklich
mizerny – miserabel
nie dobrze – nicht gut
straszny – furchtbar
stroskany – kummervoll
zły – schlecht

Mam nadzieję, że uczucia po niemiecku teraz nie sprawią Ci już żadnego problemu. Tak jak obiecałem oto trzy schematy wyrażania swoich emocji.

 • Ich bin verliebt. – Jestem zakochany (tak czasami najprostsze zdania ja jestem… mogą nam pomóc w rozmowie)
 • Ich fühle mich… – Czuję się…
 • Ich habe es satt… – Mam tego po dziurki w nosie…

Komentarze

 1. translator zupelnie inaczej tlumaczy

  • Grzegorz Krasinski
   16 lipca 2014 - 09:18

   Translatory często się mylą, nawet gdy chodzi o tłumaczenie pojedynczych słówek. O wiele bardziej rzetelnym źródłem informacji są słowniki ; )

 2. Witam Panie Grzesiu! Po pierwsze strony wspaniałe. Jestem samoukiem. Dużo nauczyłam się gramatyki. Bardzo mi to pomogło. Szkoda, że wcześniej nie natrafiłam na tą stronę. Jestem trochę wcześniej urodzona, już na emeryturze. Często przebywam w Niemczech i stąd ta potrzeba. Stokrotne dzięki za wspaniały, prosty, zwięzły przekaz swojej wiedzy. Chyba wkradł się wyżej błąd: chory – krank, natomiast dumm – głupi. Pozdrawiam z Frankfurtu n/Menem. Babcia Ewa.

 3. Super pomaga przy powtarzaniu słówek aby “nie odfrunęły”

 4. Ja również dziękuję za tą stronę. Jesteśmy z mężem od roku w Niemczech i poszukiwaliśmy programów do nauki kosztowne i bez większych efektów. Pan nam z nieba spadł uczymy się zawzięcie i jesteśmy na każdej Pańskiej lekcji 🙂 jest to jak dotąd najlepszy sposób naszej nauki DZIĘKUJEMY.

  • Grzegorz Krasinski
   15 lutego 2017 - 14:07

   Aż nie wypada mi nie podziękować 😉 Stronę czeka dużo ciekawych aktualizacji i ciągle podnoszenie jakości. Za kilka miesięcy powinno być jeszcze ciekawiej 🙂

Dodaj komentarz
Zobacz inne kursy!