Wkrótce jeszcze więcej rzeczy na blogu!

Od publikacji wpisu na temat powrotu do blogowania, minęło trochę czasu. Czas odświeżyć cele bloga na koniec 2016 i początek 2017 roku. Jak dotąd udało mi się wywiązać z prawie wszystkich obietnic złożonych w poprzednim wpisie, w którym opowiadałem o celach bloga na najbliższe miesiące. Prawie wszystkich, bo nie zrealizowałem najważniejszego punktu, czyli newsów w języku niemieckim. W każdym razie nie o porażkach, lecz o nadchodzących nowościach na blogu, dziś porozmawiamy.

Blog, a może nie do końca?

Pierwszą zmianą, którą będziecie mogli zaobserwować będzie większa ilość newsów w języku polskim. Będziemy pisać o wszystkim ważnym w kraju naszych sąsiadów. Wydaję mi się, że jest to sensowny pomysł, bo wchodząc na stronę podstaw niemieckiego, będziecie mogli zobaczyć co się dzieje w świecie. Nie wykluczam, że niektóre wiadomości będą miały odnośniki do tematycznych słowników związanych z tematem, czy drobne tłumaczenia pojedynczych, kluczowych słów. Tym samym blog, przekształci się bardziej w „portal o Niemczech i języku niemieckim”.

 

Po drugie większa różnorodność

Strona, zostanie podzielona na kilka kategorii, pomiędzy którymi będziecie mogli przechodzić. Całkiem możliwe, że pojawi się sekcja „Praca” i możliwość zgłaszania przez pracodawców z zagranicy, ofert pracy w Niemczech. Pojawi się na pewno sekcja „Prywatnego bloga” jak i krótkich porad językowych. Coś w stylu „Słówko na dzień”, albo „3 zastosowania popularnego idiomu”. Wszystko to, abyście w jednym miejscu mieli całą wiedzę na temat języka niemieckiego i Niemczech (no i oczywiście co za tym idzie Austrii i Szwajcarii).

Specjalistyczne artykuły i recenzje książek

O ile pierwsze recenzje książek całkiem możliwe, że przeprowadzę jeszcze w tym roku, o tyle w kwestii specjalistycznych artykułów niczego nie obiecuję. Jak się możecie domyślać, będę recenzować książki do nauki języka niemieckiego 😉 Wiem, że mało osób to robi, bo jednak trzeba znać niemiecki i pracować na tych książkach. Stąd też mój pomysł.

Co do specjalistycznych artykułów 😀 Będę starał się opowiadać o zagadnieniach w języku niemieckim, gramatyce, problematycznych idiomach jak i o zwykłym tematycznym słownictwie. Trochę dłużej i obszerniej niż na lekcjach podstaw niemieckiego.

To jeszcze nie koniec listy…

Nie zdradziłem wam oczywiście wszystkiego co będzie na blogu. W każdym razie jest na co czekać!

 

Ciekawostka dnia

Na zdjęciu widoczny jest malowniczy zamek Neuschwanstein położony w południowej Bawarii w Niemczech. Budynek powstawał od 1869 roku.
Uczysz się języka włoskiego
Język włoski
? Odwiedź stronę podstawy wloskiego!