Praca opiekunki do osób starszych w Niemczech – moje przewidywania

Niemcy to jedno z największych państw na świecie, pod względem terytorium jak i liczby ludności. Niemcy to również kraj, który ma jedną z najstarszych populacji świata. Przez dobrobyt i styl życia niemieccy obywatele mają teraz duży orzech do zgryzienia. Młode osoby nie chcą pracować jako opiekuni do osób starszych, lecz wybierają zawody z zupełnie innej kategorii. To daje szansę opiekunkom na przyszłe bardzo korzystne zarobki. Jakie? Już opowiadam.

Język niemiecki coraz częściej wymagany

Niemcy coraz częściej wybierają opiekę w swoim domu, 24 godziny na dobę. Coraz częściej szuka się Europejczyków z bardzo dobrze opanowanym niemieckim. Według mojej opinii, z czasem prac związanych z dobrą znajomością niemieckiego będzie coraz więcej. W niemieckich szkołach nie przykłada się starań o naukę angielskiego. Z tego względu język niemiecki to często jedyny sposób komunikacji pomiędzy obcokrajowcem, a starszą osobą.

Na dowód przedstawiam badanie przeprowadzone na 910 tysiącach ankietowanych przez szkołę językową EF Education First, gdzie określano zdolność władania językiem angielskim w 70 krajach. Polska wśród badanych krajów jest o dwa oczka przed naszymi sąsiadami, a sytuacja zmienia się z roku na rok na niekorzyść państwa Niemieckiego.

praca-opienkunki-w-niemczech

Porównanie krajów przeprowadzone przez ef.pl (zrzut ekranu)

Ucz się niemieckiego – zarabiaj więcej.

Opiekunki w Niemczech z wykształceniem!

Opiekunka bez udokumentowanego doświadczenia może mieć trudność ze znalezieniem pracy. Dlatego jeśli masz czas – wyrób sobie odpowiednie certyfikaty, szkolenia, aby móc pokazać w przyszłości swoje wysokie kwalifikacje na papierze. Pamiętaj, aby zawsze podpisywać umowy i planować swoją karierę przyszłościowo. Powód jest jeden… Im więcej udokumentowanego doświadczenia posiadasz – tym łatwiej będzie Ci w życiu zawodowym.

Rodzą się nowe światowe potęgi

Przez lata Europa i Stany Zjednoczone były głównym kierunkiem wyjazdów za pracą. Te role się jednak odwracają. Obcokrajowcy z dalekiego wschodu nie przyjeżdżają już za pracą do Niemczech. Coraz mniejsza liczba zainteresowanych wyjazdem i rosnący średni wiek obywatela Niemiec powoduje jedno – praca opiekunki z roku na rok będzie coraz bardziej opłacalna, zaś kwoty 1 000 Euro na rękę u rodziny niemieckiej będą odchodzić do lamusa.

Kończąc swoje przemyślenia zostawiam Cię z cytatem

„Tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku” – Konfucjusz

Ciekawostka dnia

Na zdjęciu widoczny jest malowniczy zamek Neuschwanstein położony w południowej Bawarii w Niemczech. Budynek powstawał od 1869 roku.
Uczysz się języka włoskiego
Język włoski
? Odwiedź stronę podstawy wloskiego!