Jak nie szukać pracy w Niemczech?

Jak szukać pracy w Niemczech?, przecież to tak często zadawane pytanie. Jednocześnie zapominamy zapytać jak jej nie szukać?

Zaznaczę, że wpis nie jest o tym gdzie najszybciej znaleźć ofertę pracy. Dotyczy zaś tego jak nie szukać „fałszywej” pracy. Jednym zdaniem jak nie dać się wpuścić w maliny.

Marketing szeptany w internecie to najszybszy sposób na to, aby… zostać oszukanym.

Wyobraźmy sobie, że ktoś widząc nasze ogłoszenie w internecie znajduje nas na różnego rodzaju forach internetowych, kontach społecznościowych etc. Po krótkiej przyjacielskiej rozmowie zaczyna opowiadać nam o swojej pracy w Niemczech. Przy okazji zachwala firmę i po pewnym czasie wspomina o tym, że firma w której pracuje poszukuje pracowników. Ty zwracasz się z pytaniem odnośnie firmy, rozmawiacie, rozmawiacie, on wysyła dokładniejsze dane firmy itd.
Gdy już do tego dojdzie musimy zadać sobie pytanie, dlaczego akurat ta osoba w dzień kiedy umieściłam/em ogłoszenie kieruje się do mnie z takową propozycją. Pamiętaj, nigdy nie możesz być pewny, że osoba po drugiej stronie jest tą za którą się podaje. W każdym razie zachowałbym tutaj gram, co ja mówię kilogram ostrożności co do tej oferty.

Nigdy nie szukaj ogłoszeń o pracę na polskich portalach ogłoszeniowych

Dlaczego? Ponieważ najczęściej znajdziemy tam ofertę Polskiej firmy rekrutującej, która ma za zadanie sprowadzić jak najtańszą siłę roboczą. Nie znajdziesz w tym ogłoszeniu godziwej pensji, czy stałych godzin pracy (nawet jeśli będą zapisane w umowie, to i tak ktoś Cię prędzej czy później wykorzysta).

To na tyle na dzisiaj, w najbliższym czasie postaram się napisać obszerny już wpis na temat „Jak szukać prace w Niemczech?” ; )
Jeśli i wy macie doświadczenie z fałszywymi ofertami pracy wypowiadajcie się w komentarzach.

Ciekawostka dnia

Na zdjęciu widoczny jest malowniczy zamek Neuschwanstein położony w południowej Bawarii w Niemczech. Budynek powstawał od 1869 roku.
Uczysz się języka włoskiego
Język włoski
? Odwiedź stronę podstawy wloskiego!