Dzień Matki w Polsce, a w Niemczech

Poznając tradycje naszych sąsiadów możemy się o nich dużo dowiedzieć, a już szczególnie mamy możliwość nauczyć się ciekawych rzeczy. Dzisiaj przygotowałem zbiór ciekawych informacji dotyczących obchodzenia Dnia Matki w Niemczech. Czy oni w ogóle ten dzień obchodzą, jeśli tak to kiedy, od czego się zaczęło? Jak wyglądają obchody tego święta ?

Odchodzą, czy nie?

Niemcy obchodzą Dzień Matki równie hucznie jak my, jednak w innym dniu jak to się stało?
Pierwsze uroczyste obchody Dnia Matki w Niemczech odbyły się 13 maja 1923 roku. Jednak inaczej niż u nasz u nich jest to święto ruchome obchodzone podobnie jak w USA w drugą niedzielę Maja. W ten dzień matki otrzymują, podobnie jak u nas kwiaty, czekoladki oraz szczere życzenia.

Opiekunka do dzieci powinna pamiętać tą datę!

W Niemczech o święcie Mamy pamięta prawie każda osoba. Wyjazd na wspólną kolację mamy oraz babci, dziecka, którego opiekunka się zajmuje, może wiązać się z koniecznością zostania przy dziecku na dodatkowe godziny. Warto umówić się wcześniej z pracodawcą.

Ciekawostka dnia

Na zdjęciu widoczny jest malowniczy zamek Neuschwanstein położony w południowej Bawarii w Niemczech. Budynek powstawał od 1869 roku.
Uczysz się języka włoskiego
Język włoski
? Odwiedź stronę podstawy wloskiego!