słówka po niemiecku
Do twojej dyspozycji oddaję prawdopodobnie największy tematyczny słownik w polskim internecie języka niemieckiego. Dzięki odpowiednio grupowanym działom: Czas wolny, czy Ekologia z łatwością przyswoisz duże ilości wiedzy. Przecież nikt nie mówił, że słówka po niemiecku muszą Ci sprawiać trudność. Dalej nie wierzysz? Przekonaj się sam! Zapraszam do korzystania z 72 darmowych słowników z wymową!

Słówka niemieckie – jak się szybko nauczyć?

Co jak co, ale nic nie idzie mi lepiej w nauce języków obcych jak słówka. Może dla tego, że nigdy nie przykładam wielkiej wagi do gramatyki. Zapytasz czemu?

Znając dużą ilość słówek i prostych konstrukcji gramatycznych z łatwością płynnie i bez większych wysiłków uczymy się gramatyki.

Zastanów się! Oglądając filmy – słyszysz konstrukcje gramatyczne. Słuchając audycję radiową – słyszysz konstrukcje gramatyczne. Czytając – słyszysz konstrukcje gramatyczne. I tak dalej i tak dalej… Koniec końców nauka gramatyki ogranicza się do małych powtórek, bez poświęcania większej ilości czasu.

A co ze słówkami?

Twórz zdania

Nie chodzi o ilość, ale o jakość nauki. Co z tego, że nauczyłeś się 150 słówek w jeden dzień, skoro za 3 dni nie będziesz potrafił ich użyć. Dobrym sposobem na dłuższą pamięć jest tworzenie po nauczeniu się danego słówka od 3 do 5-ciu dowolnych zdań zawierających ten wyraz.

Zapisuj słówka po niemiecku na żółtych karteczkach

Słówka, które nie potrafimy zapamiętać należy zapisywać na żółtych karteczkach. Koszt całego pliku żółtych podklejanych karteczek nie jest wielki, a efekty gwarantowane. Dużo łatwiej nauczyć się słówka po niemiecku, które widzimy za każdym razem kiedy otwieramy lodówkę w porównaniu do wieczornej nauki.

Nie wszystko na raz

Wybierz starannie tylko jeden dział i ucz się go przez jakiś czas. Nie przeskakuj jak mucha z jednego miejsca na drugie. To nie pomaga, tylko rozprasza. Pomalutku i do przodu.

Miłej nauki życzy zespół odpowiedzialny za tematyczny słownik polsko-niemiecki!

Zapraszam na